Drukarki fiskalne ze skanerami kodów kreskowych

Drukarki fiskalne
Drukarki fiskalne

Konstruktorzy nowoczesnych urządzeń fiskalnych co jakiś czas zaskakują nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. O ile pierwsze kasy sklepowe posiadały wyłącznie funkcję podliczania wartości zakupów, funkcję drukowania paragonu i funkcję wykonania dziennego raportu wielkości sprzedaży, o tyle ich nowoczesne wersje posiadają znacznie więcej funkcji. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują te urządzenia, które za jednym przyłożeniem specjalnego skanera do kodu kreskowego znajdującego się na produkcie, potrafią automatycznie wpisać go do rachunku.

Czytanie produktów przez czytnik kodu kreskowego

Jednym z najlepszych wynalazków XXI wieku jest na pewno czytnik kodu kreskowego będący urządzeniem kompatybilnym z kasami i drukarkami fiskalnymi. Za jego pomocą możliwe jest szybkie odczytanie niemalże wszystkich informacji o produkcie. Najczęściej wykorzystuje się go do odczytania ceny produktu i naliczenia jego ceny na rachunku klienta (podczas sprzedaży). Jednakże obok tej podstawowej funkcji istnieje jeszcze możliwość automatycznego odjęcia sprzedanego produktu ze stanu magazynowego a także możliwość sprawdzenia ilości produktów znajdujących się na stanie magazynu i sprawdzenie jego ceny – na życzenie klienta.

Kto wykorzystuje czytniki kodów kreskowych

Oczywiście miejscem, w którym najczęściej wykorzystuje się skanery kodów kreskowych są wszelkiego rodzaju sklepy i punkty usługowe. Tam działanie czytników jest jedną z funkcji używanych przez obowiązkowe kasy i Drukarki Fiskalne. Są to nowoczesne urządzenia rejestrujące wielkość transakcji sprzedaży towarów i usług. Skonsolidowanie tych urządzeń z czytnikami kodów kreskowych powoduje znaczne ułatwienie pracy sklepu i zmniejszenie liczby pracowników potrzebnych do obsługi. Dzięki automatycznemu odczytaniu przez skaner konkretnego produktu, kasy i drukarki fiskalne nie tylko rejestrują jego sprzedaż, ale jednocześnie umniejszają stan magazynowy. Dzięki temu nie jest wymagane systematyczne manualne liczenie towarów w sklepach, co znacznie zmniejsza ilość obowiązków pracowników.

Inne funkcje urządzeń fiskalnych

Popularne kasy i drukarki fiskalne posiadają szereg różnorodnych funkcji, które znacznie zwiększają ich użyteczność. Oczywiście naczelną ich funkcją jest systematyczne rejestrowanie wielkości sprzedaży i naliczanie należnego z tego tytuły podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego. Dodatkowo prawie wszystkie kasy i drukarki mają możliwość ważenia towarów, sprawdzania cen i wykonywania dziennych raportów sprzedaży.